RSS

Haber Linux ve Çocuklara Bilgisayar Projesi

09 Jun

fazlamesai.net ve IBM Türkiye işbirliği ile hazırlanan, bu ay 11. sayısı bedelsiz olarak kamuya sunulan Haber Linux dergisinin kapağında “Linux’la Tanışan Özgür Çocuklar” yazısını ve güzel bir fotoğrafı görünce sevinmedim desem yalan olur. Derginin tam ortasında, 32. ve 33. sayfalarda Çocuklara Bilgisayar projesi gayet güzel bir içerikle ve sayfa düzeni ile sunulmuş.

Haziran ayının proje açısından ciddi bir tanıtım atağı ile gerçekleşeceğini düşünüyorduk ve ilk sinyalleri almaya başladık. Birkaç hafta içinde, gönüllü çabalar ve insanlar sayesinde diğer mecralarda da yoğun tanıtımlar gerçekleşecek.

Minimum harcama ve en düşük parasal destek ile bir şeyler çıkarabilmek gerçekten güzel bir duygu. Bu sayede küçücük bir şey başarılsa dahi (ki bu ciddi bir başarı olacaktır) herhangi bir yere sırt dayamadan, bireysel inisiyatifler ve kaliteli insanların hızlı organizasyonları sonucunda neyin nasıl başarılmış olduğuna dair örnek ortaya konmuş olacaktır. (Bireysel inisiyatiflere bağlı ve mevcut kaynaklarla gerçekleştirilen başarılı projeler deyince ilk aklıma gelen örnekleri de not edeyim: belgeler.org ve uluslararası firmaların ilgisini çeken Türk yazılım projesi Xynth).

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 9, 2006 in General

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: