RSS

All kinds of animals are coming, occasional demons too (*)

20 Nov

If you still keep on writing “LISP” as of 2006 that means you still just don’t get it. So don’t bother. (This is something like “when in Rome, do like the Romans do”. Or just wait for the savages of c.l.l. trip you up.)

2006 yılındayken hala LISP diye yazıyorsanız bazı şeyleri anlamamışsınız ve kafanız biraz karışmış demektir. O yüzden daha fazla kasmayın. (Bu biraz da “Roma’da iken Romalılar gibi davran” demek.)

ILC 2007 ile ilgili bazı konular ve konuklar belli olmuş:

http://www.international-lisp-conference.org/2007/speakers.

Tahminen burada görünenin beş katı konu ve konuşmacı olarak konferans başlama tarihi yaklaştığında. (Bir ihtimal Türkiye’den de katılım olacak gelecek seneki bu uluslararası Lisp konferansına. Neyse ki yabancı dil bilen ve üniversite okuma şansına nail olmuş herkes yabancıları öcü gibi görmüyor. Bir kısım Türkün, üstelik yabancı dil bilen bilgisayarcı bir kısım Türk gencinin kendilerine “en fazla bir e-posta kadar uzak” pek çok yabancı proje dururken sadece yerli projeleri ve ekipleri kendilerine “en fazla bir e-posta kadar uzak” görmeleri derdimizin teknolojiden çok kültür ve iletişim ile alakalı olduğunu gösteriyor. Allahın Finlandiyalısı Linus’a yardım eden allahın Japonunun hikayesini gülümseyerek okuyoruz da iş bize gelince sanki “yabancılar” bize vize koymuş gibi bir tavır takınıyoruz. Gerçek anlamda nerede ise hiçbir sınırın, engelin olmadığı bilgi işlem sektöründe ve özellikle açık kod, özgür yazılım dünyasında gençlerimizin bir kısmının hala bu mantalite ile yetişiyor ve yetiştiriliyor olmasının vebali onların büyüklerinin boynuna.)

c.l.l. semalarından güzel birkaç ilmek:

Doing your Propositional Logic homework with Lisp

Why isn’t Sussman owner of big software firm if he invented Scheme?

*: Occasional Demons

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 20, 2006 in General, Lisp

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: