RSS

Türkçe Bilişsel Bilim Sitesi – Eklenen Tez

16 Aug

“Bilişsel Bilim ülkemizde çok az sayıda kişinin farkında olduğu ve üzerinde çalıştığı bir bilim dalı. Bu sitenin amacı hem Bilişsel Bilim konusunda çalışanların ve bu konuya ilgi duyanların bir araya gelerek birikimlerini paylaşacakları bir ortam oluşturmak hem de kamuoyuna bu yeni bilim dalını ve önemini anlatmak. Bu nedenle bu sitede hem bilişsel bilim konusundaki popüler konular ve haberlere yer vereceğiz hem de Türkiye’de bu konuda yapılan bilimsel çalışmaları içeren bir veri tabanı ve topluluk oluşturmaya çalışacağız. Bu konuya ilgi duyan tüm kişilerin katkılarını bekliyoruz. Her türlü önerinizi editor @ bilissel.net adresine yazabilirsiniz.

Bu sitenin iki temel amacı var. Birincisi akademik olarak bilişsel bilime ilgi duyan veya bu konuda çalışan kişilerin bilgilerini, fikirlerini ve eserlerini paylaşabilecekleri bir ortam oluşturmak. İkincisi ise, bilişsel bilimin herkesin ilgisini çekebilecek konuları hakkında yazı ve haberler ile bu yeni bilim dalının ülkemizde tanıtılmasını hedeflemekteyiz.”

Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilim bölümünden Hakan Ünlü’ye onca işi arasında http://www.bilissel.net sitesini çekip çevirdiği ve benim yüksek lisans tezini eklediği için teşekkürler.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 16, 2008 in CogSci, General, psychology, Science

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: