RSS

Muhteviyat: Okumak İçin

16 Jan

Muhteviyat Nedir?

Muhteviyat: Okumak İçin

Muhteviyat: Okumak İçin

Muhteviyat, Türkiye’de içeriğe verilen değerin arttırılması görevini üstlenmiş, bağımsız bir yazarlar birliğidir.

Okumayan ve kendi dilinde içerik üretmeyen bir toplumun varlığının, gün geçtikçe daha farkedilir olduğu artık bir gerçek. Okuyucuların içeriğe tepkisiz kalmaları, yayınların görselliğe odaklanmaları, kültürsüz, vizyonsuz ve sefil bir gençliğin oluşumuna da önayak olmaktadır. Biz, yeni nesil olarak bu durumun varlığından haberdar ve oldukça rahatsızız. Dünya, artık internetin ve küresel bilgi ağının varlığı ile çok daha takip edilebilir bir medyayı sunuyor. Okumak, bir sonrakinden haberdar olmak, meraklı kalmak ve ilham almak için atılabilecek ilk adım. Bilgi, takip edilmeye değer şekilde sunulmadığı müddetçe de, okumak yalnızca entellektüellerin etkinliği olarak gözlemlenmeye devam edecektir. Her insana ulaşabilemek ve besleyebilmek, bilgiyi okunabilir ve keyifli hale getirmek, tüm dünyada olan biteni gözler önüne sermek Muhteviyat’ın temel hedefidir.

Muhteviyat yalnızca makale yayınları için kurulmuş bir ekip değildir. Aynı zamanda reklam metinleri yazar,röportaj yapar, yaratıcı üretim teknikleri için gerekli altyapıyı ve ekibi oluşturur, hedef kitleyi tanır, araştırır ve doğru çözüm önerisinde bulunur. Muhteviyat yazarları arasında, sosyologlar, bilgisayar bilimcileri, müzisyenler, reklam yazarları, modacılar vardır. Dolayısıyla, disiplinlerarası bir çalışma ile ortaya çıkan fikirler ve içerikler, aynı zamanda tekdüze haberciliği de gündemden düşürmeyi, klişe tanımlardan kaçınmayı kendine yakıştırır.

Muhteviyat ekibi ile çalışmak için, yapmanız gereken tek şey okumak, değerlendirmek, birlikte çalışmak istediğiniz yazarları anlamak ya da bizimle iletişime geçmek.

Yarın, okuduğunuz makaleyi keyifle bir başkasına anlatırken kendinizi bulduğunuzda, meraklanıp konu üzerine daha derin bir bilgi açlığı hissettiğinizde, pek şaşırmayın. Muhteviyat: Okumak İçin, zihinlerinizi renklendirmek için çalışıyor.

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on January 16, 2009 in General

 

One response to “Muhteviyat: Okumak İçin

  1. DB

    January 19, 2009 at 00:15

    Muhteviyat’ın RSS’inde bir sorun var galiba… takip etmek isterim.

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: